افراد در اغلب موارد به خاطر مشکلات و اختلالات درونی دست به خیانت میزنند نه کمبودهای جنسی؛ بنابراین خیانت در واقع عابد و زاهد نمیشناسد و در ابعاد مختلف مانند: اخلاقی، عاطفی یا شکستن ،صداقت ،تعهد، همدلی حمایت و غیره صورت می گیرد.  لذا طیف بی وفایی از یک نگاه ساده یک شب خوش گذرانی روابط عاطفی و جنسی پنهانی تا جدایی و از هم پاشی خانواده گسترش دارد.

پس خیانت فقط داشتن رابطه جنسی نامشروع نیست. قصد داریم تا در این مقاله به موضوع خیانت بپردازیم و اطلاعاتی پیرامون این موضوع در اختیارتان بگذاریم. اگر علاقه مند هستید که بیشتر در این زمینه بدانید، با ما همراه باشید.

موضوعاتی که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت

خیانت چیست؟

خیانت در فرهنگ عمومی

برای مشاوره به چه کسی اعتماد کنم؟

درباره مشاوره خیانت با چه کسی درد و دل کنیم؟

اگر بیشتر با همسرم رابطه جنسی داشته باشم، خیانت نمی کند؟

آیا برای همسرم خط قرمز تعیین کنم؟

آیا اعتماد دوباره به او کار درستی است؟

لزوم کمک گرفتن از مشاور

جمع بندی

خیانت چیست؟

خیانت یعنی غرق شدن در گروه های مجازی اما برای  قدم زدن یا چند کلمه گفتگو با همسرت وقت نداشته باشید. خیانت یعنی لذت بردن از تصاویر مجازی غیر اخلاقی؛ ولی همسرت که با تمام وجود در اختیارت است، در حاشیه باشد.

خیانت یعنی غرق آهنگهای عاشقانه بودن؛ ولی آهنگ تنهایی همسرت را که در دل خون میگرید نشنوی. خیانت یعنی با دیگری همراز شدن و از عاشقی گفتن؛ اما همسرت در کنار تو از بی توجهیت آزار ببیند. خیانت یعنی با کسانی که هیچ تعهدی برایشان نداری باشی؛ غیر از همسرت که با آن پیمان ابدی بسته ای.

 

خیانت در فرهنگ عمومی

گرچه در فرهنگ عمومی ما خیانت را معمولاً رفتاری ناپسند مردانه میشناسیم؛ ولی متأسفانه امروزه به یمن گسترش شبکه های مجازی این ناهنجاری به صورت یک اپیدمی ویروس گونه زنان را نیز آلوده نموده است؛ بنابراین تنها مردان مسبب و مخاطب اصلی نبوده و زنان از دور این قاعده مستثنا نیستند.

عناصر خیانت: ۱- خاطی یا فرد خیانت کننده ۲- قربانی یا فرد زخم خورده ۳- محبوب یا شخص ثالث ۴- عوامل خیانت ۵- کودکان.

بحران خیانت در واقع بدان میماند که ما عمری را با احتیاط رانندگی نموده ولی با یک بار غفلت تصادفی مرگبار را برای خانواده رقم بزنیم. هرچه بیشتر خودتان را بشناسید در هنگام انتخاب همسرتان جهت گیری درونی شفاف تری دارید. اشخاصی که مرحله آشنایی را گیج کننده می یابند در واقع با خودشان آشنا نیستند. برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه ی مشاور ازدواج شوید.

برای مشاوره به چه کسی اعتماد کنم؟

مسائل‌ و مشکلات در زندگی خود را بر هرکسی تعریف نکنید. از یک مشاور کاربلد کمک بخواهید و از درد و دل با دوستان، آشنایان و سایر نزدیکان خود خودداری کنید. طبیعتاً آن ها علم انجام این کار را ندارند و نمی‌توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند.

 علاوه بر این‌ مشاوره با فردی که قابل اعتماد نیست، به شما و فرزندتان آسیب می‌رساند. شما به دنبال آبروریزی نیستید. چون اصلا این کار کمکی به شما نخواهد کرد. شما باید از کسی کمک بخواهید که بدون قضاوت به حرف هایتان گوش کند و کمک رسان شما باشد.  این فرد قابل اعتماد نمی‌تواند کسی جز یک مشاور خبره باشد.

مشاور با دقت به حرف ها و مشکلات شما گوش داده و بهترین ایده را برای حل آن ها خواهد داد. کاری که یک مشاور خیانت انجام می‌دهد، سرمایه گذاری بر روی سلامت عاطفی و شادی طولانی مدت رابطه شما است. او  از نظر عاطفی روی رابطه شما برنامه ریزی نمی کند. مشاور شما را به سمت بهترین ایده ها راهنمایی می‌کند و در این مسیر، نیاز ها و خواسته های شما را هم در نظر می‌گیرد.

 اگر بیشتر با همسرم  رابطه جنسی داشته باشم، خیانت نمی کند؟

عده ای از  افراد تصور می‌کنند که اگر دفعات رابطه جنسی خود را با همسرشان افزایش دهند یا یک سری کار های دیگر را انجام دهند، دیگر تحت هیچ شرایطی به آن ها خیانت نخواهد شد.

اگر برای لاغر شدن رژیم سفت و سخت بگیرید، لباس های زیبا بپوشید، بیشتر رابطه جنسی برقرار کنید و… ‌‌باز هم تاثیری در خیانت همسرتان به شما نخواهد نداشت. زیرا کسی که بخواهد این کار قبیح و زشت را انجام دهد، دیگر به هیچ چیز توجه نخواهد کرد.

آیا برای همسرم خط قرمز تعیین کنم؟

قطعا یکی از خط قرمز هایی باید تعیین کنید، این است که همسرتان دیگر نباید فکر خیانت باشد. در این زمینه با او مذاکره کنید. ممکن است در مراحل اول همسرتان به شما دروغ بگوید یا پنهان کاری کند.

زیرا تغییر اساسی نیاز به زمان دارد. بر روی تمام نرم افزار های  مجازی، محدودیت اعمال کنید. اگر همسرتان تاخیر داشت، با او تماس بگیرید ‌و توضیح واضحی بخواهید. اگر همسرتان واقعا قصد تغییر داشته باشد، تمام  شرایط را قبول می‌کند.

آیا اعتماد دوباره به او کار درستی است؟

می‌توان اعتماد کرد. اما به شرطی که شخص خیانت کار برای جلب نظر طرف مقابل خود تلاش کرده و اعتماد او را به دست بیاورد. البته این تازه در صورتی است که خیانت دیگری رخ ندهد و او با شما صادق و راستگو باشد و به هر خط قرمزی که شما تعیین کرده‌اید، نه نگوید. جلب اعتماد تا چند ماه اول کار سختی است. این کار ممکن است حتی ۱۸ ماه نیز به طول بینجامد.

6 علائم مهم مشکلات اختلال شخصیت کدامند؟؟؟ برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه ی مشاوره شخصیت چیست؟ شوید.

ضرورت کمک گرفتن از مشاور

حضور یک مشاور در مواجه با مشکلاتی مثل خیانت لازم است. او به شما می‌آموزد که چگونه با فرد مقابل برخورد کنید. در این مورد بهتر است که با نزدیکانتان درد ‌و دل نکنید. چون این کار کمکی به شما نخواهد کرد و ممکن است حتی مشکلاتتان را چند برابر کند.

جمع بندی

خیانت جزو کار های قبیح جامعه است که انجام آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. اگر دچار این مشکل شده‌اید و همسرتان به شما خیانت کرده است، بهتر است از یک مشاور کار بلد کمک بخواهید. مشاور خیانت می تواند به شما کمک کند تا از وضعیت بد روحی خارج شوید.

همچنین به شما آموزش داده می شود که بتوانید به همسر خود اعتماد کنید. همان طور که می‌دانید، پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین بهتر است قبل از ازدواج به مشاوره مراجعه کنید. مشاور روش ها و نکات مفیدی را به شما می‌آموزد که با توجه به آن ها می‌توانید، از مشکلاتی مثل خیانت دور باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *